XII Gdańskie Ergowiosła

11.12.2018

8 grudnia w gościnnych progach hali Gdańskiej Szkoły Szermierczej rozegrano po raz dwunasty Gdańskie Ergowiosła – zawody w wioślarstwie halowym. W kilkunastu konkurencjach wystartowało blisko 300 zawodników z Gdańska, Ełku, Iławy, Brdowa, Ostródy i Olsztyna.

Dzieci z rocznika 2006 i młodsze wystartowały na dystansie 500 metrów, młodzicy na 1500 i 1000 metrów, a juniorzy i seniorzy w wyścigach otwartych na 2000 metrów.

Konkurencję seniorek wygrała Izabela Pawlak z AZS AWFiS Gdańsk z czasem 7:02,8; kategorię lekką koleżanka klubowa Sylwia Zimnicka z czasem 7:28,8. W seniorach również triumfowali zawodnicy gdańskiego AZS AWFiS - Adrian Górka 6:15,8 i w kategorii lekkiej Bartosz Reichel 6:36,1.

Obraz może zawierać: 5 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie siedzą

Najwięcej emocji, jak co roku, wzbudziły wyścigi sztafet. W biegu otwartym dystans 4x500 metrów najszybciej pokonała sztafeta MRKS Gdańsk, której czas 5:31,9 był jedynie o 1 sekundę gorszy od rekordu Gdańskich Ergowioseł. To co nie udało się mężczyznom, udało się kobietom – drużyna Peacefull Bunny, złożona z zawodniczek AZS AWFiS Gdańsk pobiła kilkuletni rekord i od soboty wynosi on 6:41,9.

W wyścigu sztafet akademickich o Puchar Rektora AWFiS wśród kobiet najlepszy czas 7:51,3 uzyskała osada Klopsów: Z. Gutkowska, J. Rombalska, D. Cieslak, D. Potrykus. Natomiast Cienkie Bolki w składzie: Ł. Czubak, D. Górski, B. Reichel, M. Mielniczyn uzyskali czas 5:49,5 i o ponad 16 sekund pokonali drugą na mecie drużynę Uniwersytetu Gdańskiego.

Obraz może zawierać: 7 osób

Obraz może zawierać: 10 osób, ludzie siedzą