Dmuchane tory przeszkód atrakcją także dla dorosłych

28.03.2019

W dniu 23 marca na terenie kampusu Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu studenci AWFiS gościli ponad 200 licealistów, którzy pod okiem przyszłych trenerów i nauczycieli wychowania fizycznego mieli niepowtarzalną okazję spróbować swoich sił na torze przeszkód firmy Giganci.

„Dzisiejsze wydarzenie to jedna z form aktywności naszych studentów na rzecz środowiska akademickiego, a jednocześnie promocja aktywności fizycznej w najróżniejszych formach  – powiedział prof. AWFiS, dr hab. Tomasz Tomiak, dziekan Wydziału Wychowania Fizycznego – Umiejętność bezpiecznej animacji czasu wolnego dedykowanej różnym grupom odbiorców to jedna z kompetencji nabywanych przez naszych studentów podczas studiów i bez wątpienia ich mocna strona”.

„Dzisiejszy event odbył się w ramach projektu Zwolnieni z teorii. Naszym celem było zachęcenie uczniów do aktywnego spędzenia wolnego czasu oraz integracja przez sport – powiedział Szymon Tomiak, uczeń V LO w Gdańsku – Odzew pozytywnie nas zaskoczył, gdyż w wydarzeniu udział wzięło kilkadziesiąt uczniów naszej szkoły”.

W sali XII AWFiS pojawiły się trzy ogromne urządzenia – Eliminator Arena z dwoma kręcącymi się ramionami, które uczestnik albo przeskakuje, albo unika poprzez schylenie się. Dodatkowe utrudnienie stanowi zmienny kierunek oraz prędkość obrotu. Wygrywa ten uczestnik, który najdłużej utrzyma się na podium. Wipeout, czyli ogromne dmuchane dwumetrowe kule, które trzeba pokonać, by dostać się na konieć toru i Arena Gladiatora, na której startują dwaj zawodnicy. Ich zadaniem jest wspięcie się na pajęczej sieci, przejście po związanych linach i wreszcie zjeżdżają na stromej zjeżdżalni, a na koniec muszą pokonać kładkę w taki sposób, by nie zderzyć się z rozbujanymi „gilotynami”.

GALERIA zdjęć - fot. Beata Zarach

„Przyjechaliśmy do Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu, by zaproponować Trójmiastu niestandardową formę aktywności fizycznej i integracji przez sport, przy użyciu rekreacyjnych torów przeszkód firmy Giganci WipeoutPlanet – powiedział Mateusz Kędzia, manager firmy Giganci S.A., a także absolwent gdańskiej AWFiS – Dodatkowo chcieliśmy pokazać studentom alternatywne możliwości wykorzystania i rozwoju umiejętności oraz wiedzy nabytych w toku studiów w AWFiS. Rynek sportu i rekreacji jest na tyle pojemny, że dobry pomysł plus determinacja w jego realizacji potrafią nagrodzić nas wspaniałym sukcesem. Giganci zaczynali w roku 2014 od małego projektu z pięcioma urządzeniami. Na dzień dzisiejszy dysponujemy flotą przeszło 50 torów, współpracując przy organizacji wydarzeń takich jak: Rodzinny Piknik Polsatu, Verva Street Racing, Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i wiele innych. Urządzenia, które tu przywieźliśmy, jak sama nazwa wskazuje, są gigantyczne, robią ogromne wrażenie i są przeznaczone nie tylko dla dzieci – jak to zwykle bywa w przypadku urządzeń dmuchanych – ale również dla osób dorosłych; i to chyba jest źródło ich popularności, bo każdy z nas lubi się bawić i niejako powrócić do dmuchanych zamków obecnych we wspomnieniach z dzieciństwa”.

 

Wróć