CYPRIAN MRZYGŁÓD MISTRZEM EUROPY U23

14.07.2019

Niesamowitych emocji dostarczył nam wczorajszy konkurs rzutu oszczepem rozgrywany w Gavle w ramach Mistrzostw Europy U23. Zawodnik KS AZS AWFIS - Cyprian Mrzygłód stanął na najwyższym stopniu podium z nowym rekordem Mistorzstw (CR), nowym rekordem Polski U23 (NU23 R) oraz nowym rekordem życiowym (PB). Jeszcze bardziej cieszy wynik podopiecznego trenera Leszka Walczaka, 84.97 potwierdza przynależność Cypriana do światowej czołówki oszczepników! Gratulacje!

Konkurs miał bardzo dynamiczny przebieg, jednak początek przebiegał po myśli naszego zawodnika, który już w drugiej próbie osiągnął odległość 81.74 i wyszedł na prowadzenie, na którym utrzymywał się aż do 5 kolejki rzutów. Wtedy to reprezentant Rumunii Aleksandru Novac posłał oszczep na odległość 81.75 i o zaledwie jeden centymetr wyprzedził Cypriana. Nasz Mistrz Europy Juniorów nie czekał długo z odpowiedzią, w ostatniej kolejce rzucił fenomenalnie, oszczep wbił się w okolicach linii 85 metra i mogliśmy świętować złoty medal. Rewelacyjny wynik 84.97, który wyświetlił się na tablicy jest zaledwie o 3 cm gorszy od minimum na IO Tokio 2020.

Cyprian nie jest jedynym naszym reprezentantem podczas ME U23. W finale rzutu dyskiem startowała Karolina Urban. Po bardzo udanych kwalifikacjach podopiecznej Aleksandry Walczak liczyliśmy na dobry konkurs finałowy. Niestety był to gorszy dzień naszej zawodniczki, która ostatecznie uplasowała się na 12 miejscu. Wynik z kwalifikacji 54.74 to najlepszy tegoroczny rezultat (SB). Gratulujemy.

W ME U23 bierze także udział Agata Kołakowska, która jest w składzie sztafety 4x400 m, przypomnijmy, iż przed dwoma tygodniami zawodniczka Anny Sękowskiej zdobyła brązowy medal MMP. 

Pełne wyniki:
https://www.european-athletics.org/competitions/european-athletics-u23-championships/2019/schedules-results/

Rel. G.Skoczko - Kierownik Sekcji LA KS AZS AWFiS Gdańsk"

Obraz może zawierać: 1 osoba, uśmiecha się, na zewnątrz

 

 

Wróć